DOUBLE FACE CAR - radost z jednoduchosti

DOUBLE FACE CAR se zrodilo o letních prázdninách 2018, kdy jsme s designérem Michalem Strachem už poměrně intenzivně řešili Formuli, kterou jsme připravovali na Designblok. Jednoho večera mi pípnul mobil a tam obrázek malého dřevěného autíčka. Byl jsem trošku naštvaný, že Michal pracuje na něčem jiném, než je Formule, kde se termín pro uvedení již nebezpečně blížil :) Umělci jsou prostě takoví, když je políbí múza, nesmí jí promarnit :) 

Na Designbloku 2018 jsme představili Formuli a tam jsme se domluvili, že další společný produkt bude právě to malé dřevěné autíčko. Musím se přiznat, že jsem s malým autíčkem z počátku trošku bojoval. Přece jen mojí vášní je dynamika, jízdní kola a vše co souvisí s pohybem. Na druhou stranu jsem už dávno v sobě našel hračičku a této mojí stránce se malé autíčko moc líbilo. Navíc Michal má vystudovaný ateliér šperku, takže toto je přesně jeho specialita. Malé autíčko - šperk, na kterém se pozná kvalita a fortel řemeslného zpracování.

 

DoubleFaceCar production

 

První prototyp vznikl o Vánocích 2018. Na naší základně v Mladé Boleslavi - v malé prototypové dílně. Všechny naše nové výrobky nejprve vyrábím osobně, abych vyladil technologii, posoudil celkovou náročnost výroby a vůbec celý konstrukční koncept. Většinou mě v této fázi napadne ještě pár vylepšení, které člověka u počítače zkrátka nenapadnou. Navíc mě to moc baví. To napětí před dokončením a prvním otestováním prototypu. Bude vše fungovat, jak jsem plánoval? Vždy mě z toho příjemně mrazí :)

 

Double Face Car ONE

 

uvedení na festivalu mini

po několika měsících tvrdé práce je DOUBLE FACE CAR hotový a připravený pro naše zákazníky. Je neuvěřitelné kolik taková malá věc zabere času. Není to jen o vymýšlení tvarů, které se musí skloubit s efektivními výrobními technologiemi. Pro uvedení na trh je nutné hračku certifikovat v nezávislé zkušebně, vymyslet obal, sehnat zdravotně nezávadné barvy, atd. Uf :)

 

mini repello

 

DOUBLE FACE CAR míří na trh a těší se na vás. Ve spolupráci s Festivalem Mini jsme pro vás připravili exkluzivní uvedení v podobě workshopu. Barvené autíčko si již nyní můžete objednat na našem eshopu, ale na workshopu na vás čeká 17 nebarvených -přírodních verzí, které si pod vedením Michala Stracha budete moci vyzdobit a získat tak svoji jedinečnou designovku. No tedy spíš vaše děti :) Ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že DOUBLE FACE CAR se hodně líbí i dospělým a věřím, že mnoho kousků skončí na nějaké té dospělácké výstavce :)

Podtitul workshopu je "objevte třetí tvář DOUBLE FACE CAR". Dvě tváře jsou standard, se kterým si autíčko můžete koupit. Třetí tvář je jedinečná a záleží na každém malém tvůrci, jak bude vypadat. Je to vzrušující pocit - tvořit. Dívat se na svoje dílo a vymýšlet, jak ho vylepšit. Už se nemůžeme dočkat toho nadšení v očích malých designérů:)

 

mini workshop

Jak bude workshop na Mini probíhat?

  • přihlášení zájemci dostanou 1 kus DOUBLE FACE CAR v přírodním provedení
  • v první fázi si děti dle předlohy vytvoří vlastní výkres svého budoucího designu
  • svůj návrh budou moci konzultovat se členy RePello týmu
  • k vlastní realizaci návrhu budou mít děti k dispozici autorská razítka, tuningové pěnové dílce, které se připevní pomocí oblíbené tavné pistole a finální doladění proběhne pastelkami
  • čas vyhrazený pro workshop je 1,5 hodiny

A výsledný produkt podle představ designéra Michala Stracha může vypadat třeba takto :)

 

ads

 

generální zkouška na workshop

Dnes jsme s Josefínou udělali první testovací autíčko. Nevím koho z nás to víc bavilo :) Asi oba stejně :) Josefíny představu o razítkovém a pěnovém tuningu vidíte v následující galerii.

 

 

 

koupit double face car v e-shopu >

 

 Jiří Marján z RePello®