Zpět do obchodu

Registrace

DOUBLE FACE CAR

radost z jednoduchosti

DOUBLE FACE CAR se zrodilo o letních prázdninách 2018, kdy jsme s designérem Michalem Strachem už poměrně intenzivně řešili Formuli, kterou jsme připravovali na Designblok. Jednoho večera mi pípnul mobil a tam obrázek malého dřevěného autíčka. Byl jsem trošku naštvaný, že Michal pracuje na něčem jiném, než je Formule, kde se termín pro uvedení již nebezpečně blížil :) Umělci jsou prostě takoví, když je políbí múza, nesmí jí promarnit :) 
Na Designbloku 2018 jsme představili Formuli a tam jsme se domluvili, že další společný produkt bude právě to malé dřevěné autíčko. Musím se přiznat, že jsem s malým autíčkem z počátku trošku bojoval. Přece jen mojí vášní je dynamika, jízdní kola a vše co souvisí s pohybem. Na druhou stranu jsem už dávno v sobě našel hračičku a této mojí stránce se malé autíčko moc líbilo. Navíc Michal má vystudovaný ateliér šperku, takže toto je přesně jeho specialita. Malé autíčko - šperk, na kterém se pozná kvalita a fortel řemeslného zpracování.
 

DoubleFaceCar production

 
První prototyp vznikl o Vánocích 2018. Na naší základně v Mladé Boleslavi - v malé prototypové dílně. Ostatně všechny naše nové výrobky nejprve vyrábím osobně, abych vyladil technologii, posoudil celkovou náročnost výroby a vůbec celý konstrukční koncept. Většinou mě v této fázi napadne ještě pár vylepšení, které člověka u počítače zkrátka nenapadnou. Navíc mě to moc baví. To napětí před dokončením a prvním otestováním prototypu. Bude vše fungovat, jak jsem plánoval? Vždy mě z toho příjemně mrazí :)

 

Double Face Car ONE

 uvedení na festivalu mini

Po několika měsících tvrdé práce bylo DOUBLE FACE CAR hotové a připravené pro naše zákazníky. Je neuvěřitelné kolik taková malá věc zabere času. Není to jen o vymýšlení tvarů, které se musí skloubit s efektivními výrobními technologiemi. Pro uvedení na trh je nutné hračku certifikovat v nezávislé zkušebně, vymyslet obal, sehnat zdravotně nezávadné barvy, atd. Uf :)
 

mini repello

 
DOUBLE FACE CAR mířilo na trh a my jsme ve spolupráci s Festivalem Mini připravovali jeho exkluzivní uvedení v podobě workshopu. Barvené autíčko si můžete objednat na našem e-shopu, ale na workshopu bylo pro jeho účastníky připraveno 17 nebarvených - přírodních modelů. Ty si, pod vedením Michala Stracha, mohly děti vyzdobit podle své fantazie a získat tak jedinečnou designovku. Mimochodem jsem moc rád, že se DOUBLE FACE CAR líbí i dospělým a věřím, že mnoho kousků skončí i na nějaké té dospělácké výstavce :)
Podtitul workshopu byl "objevte třetí tvář DOUBLE FACE CAR". Dvě tváře jsou standard, se kterým si autíčko můžete koupit. Třetí tvář je ale jedinečná a záleželo jen na malém tvůrci, jak bude jeho dílo vypadat.

  

ads

 

generální zkouška

Vše bylo potřeba nejprve otestovat a zjistit, jestli jsou naše představy proveditelné v reálu. Proto jsme s Josefínou udělali první testovací autíčko. Nevím koho z nás to víc bavilo :) Asi oba stejně :) Josefíny představu o razítkovém a pěnovém tuningu vidíte v následující galerii >

  

  

NÁš historicky první workshop

V pátek 17.5.2019 proběhl na festivalu Mini náš vůbec první workshop v dějinách značky RePello®. Měli jsme plno a všem se akce moc líbila :) Jsme nadšeni a děkujeme hlavně dětem za vytvoření elektrizující tvůrčí atmosféry. Velmi pozitivně mě překvapilo, s jakou zodpovědností a precizností děti řešily svoje návrhy a vlastní realizaci. Vznikly tak naprosto jedinečné kousky. Posuďte sami >

  

 

tvořením k radosti

Každý náš výrobek vzniká se stejným nadšením. Je jedno, jestli pracujeme na malém jednoduchém autíčku nebo na super dětském celoodpruženém kole. Osobně tvůrčí proces miluji nadevše. Dává mi pocit velké svobody. Díky ní se můžu odprostit od všeho současného a přijít s novým řešením. S nějakým malým či velkým vylepšením - fíglem :) Posunout věci dál a dát našim zákazníkům "něco navíc".

 

Double Face Car (5)

 

DOUBLE FACE CAR není jen obyčejné dřevěné autíčko. Je to napůl hračka a napůl umělecké dílo. Tvary na pokraji abstrakce a zářivé barvy v kombinaci se sametově hebkým povrchem osloví všechny lidské smysly. Díky otáčecí kabině si navíc tento zážitek vychutnáte dvojnásobně :)   

 

 Jiří Marján z RePello® 

koupit double face car v e-shopu >

 

Zpět do obchodu