Vážení zákazníci. Do pátku 21.6. máme v RePello DOVOLENOU 😀 Vaše objednávky budeme odesílat v pondělí 24.6. 🎁 Abychom vám ulehčili čekání na vaše vysněné RePello, máte od nás do tohoto pátku dopravu ZDARMA a to na všechna skladová odrážedla 👍 Nabídka platí pro dopravu v rámci ČR a SR ❤️

Příběh značky RePello®

Co znamená RE PELLO? Kdo jsme a proč děláme co děláme?

 

Jmenuji se Jiří Marján a jsem zakladatel značky RePello®. Re pello pochází z latiny a znamená to „odrazit se“. Poprvé jsme se odrazili na podzim roku 2015 a představili naše jedinečné celoodpružené dřevěné odrážedlo.

 

5D3_0474

testování  - tovární jezdec Josefína (věk 14 měsíců)


Už dlouho před tím jsem snil o tom, že budu dělat kola. Dlouho jsem k tomu také neměl dostatek odvahy. „Vyrábět kola to je dost složité“, říkal jsem si. Nemyslím tím, že bych nevěděl jak na to. Měl jsem dostatek zkušeností z vývoje jízdních kol pro známé české značky jako je Author, Race Bike nebo Amulet, se kterými jsem spolupracoval na řadě zajímavých projektů. Vždy se ale jednalo pouze o koníček při studiu na Technické univerzitě v Liberci a při zaměstnání např. ve Škoda Auto, Lasvit nebo Dražice. Přišlo mi nereálné, abych mohl bez výrazných finančních prostředků začít vyrábět kola. Myslím skutečně vyrábět, a to rovnou v České republice, nikoli dovážet katalogová kola z Asie a lepit na ně svoji značku.

 

IMG_20150729_215010

první funkční prototyp


Rozhodující impulz přišel v roce 2013, když jsme s manželkou čekali dceru Josefínu. Napadlo mne, že pro ni udělám kolo – odrážedlo Model J™. Od začátku jsem věděl, že bude celoodpružené. Jako technik a cyklista vím, že celoodpružené kolo je pro člověka to nejlepší. Odpružení výrazně tlumí vibrace a zlepšuje jízdní vlastnosti kola. Odpružení má pro malé dítě i zásadní zdravotní aspekt – chrání klouby a páteř před škodlivými vibracemi a podporuje tak jeho zdravý vývoj. Na začátku projektu jsem oslovil svého kamaráda, špičkového slovenského designéra Pavola Mikuláše. Společně jsme téměř dva roky dávali dohromady finální podobu odrážedla. Mnohdy nebylo jednoduché skloubit designové a technické požadavky na finální produkt, ale myslím, že se nám to nakonec povedlo.

 

IMG_20150823_130515

pilotní série


Po ukončení konstrukčních prací přišla na řadu výroba prototypu, na kterém se ověřovala funkčnost a životnost jednotlivých částí. Díky tomu, že jsme vývoji věnovali dost času, byl výsledek perfektní hned napoprvé. Pak přišla první série 3 kusů, které už začaly testovat děti. Následovalo testování ve zkušebně. Díky tomu, že je naše odrážedlo certifikováno jako hračka pro děti mladší 3 let, byly požadavky zkušebny velmi přísné. Kromě testování mechanické bezpečnosti při 50 kg zátěži se testuje i chemická čistota všech použitých materiálů.

 

IMG_20150822_093848

ruční práce hraje při výrobě klíčovou roli


S rozjezdem výroby, ale i během vývoje samotného, mi mnohými cennými radami pomáhal můj táta, který je truhlář a má se dřevem bohaté zkušenosti. Já jsem strojař, takže to byly velmi důležité informace, které měly zásadní vliv na konstrukci dřevěného odrážedla. Prvních 40 kusů jsme vyrobili společně s tátou na malém CNC stroji, který jsem koupil z vlastní počáteční investice. Bylo to dost náročné a pracné. Vzpomínám si, jak jsem dva měsíce před uvedením odrážedla na trh strávil téměř nonstop v tátově dílně.

 

PA270732

a naše premiéra na Designbloku 2015


Premiéru jsme měli na Designbloku 2015. Odrážedlo mělo velmi pozitivní ohlasy, díky svému designu a funkčnosti. Mnozí si odrážedlo rovnou objednali, a to nás nastartovalo. Byl to jasný signál, že to půjde. Dodnes mám rád výstavy, baví mne potkávat se s lidmi, poslouchat jejich reakce a dnes i zkušenosti. Na Designbloku 2016 se u našeho stánku zastavovali lidé, kteří Model J™ pořídili svým dětem a musím hrdě říct, že byli všichni moc spokojeni.


Reakce našich zákazníků a fanoušků nám dávají energii, která nás nabíjí do další práce. V tuto chvíli již pracujeme na větším šlapacím kole. Josefína roste a už nutně potřebuje šlapací kolo. Je to vlastně filozofie značky RePello®. Budeme růst a bavit se spolu s našimi dětmi.

 

Jiří Marján

 

Koupit Model J >